Sprytne połączenie wygody domu parterowego z zaletami funkcjonalnymi domu piętrowego, czyli dom z poddaszem użytkowym to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie. Nic dziwnego, w końcu projekt domu z poddaszem użytkowym ma wiele plusów, które warto docenić.

1. Dodatkowa powierzchnia użytkowa
Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym mają tę przewagę nad domami parterowymi, że oferują dużą powierzchnię mieszkalną (użytkową) przy stosunkowo niewielkiej powierzchni zabudowy. Nie mają przy tym tak ciężkiej, przytłaczającej kubatury, jak domy piętrowe i są od nich dużo tańsze w budowie.

2. Podział domu na strefy
Dzięki poddaszu, dom jednorodzinny może zostać podzielony na dwie odrębne strefy - zazwyczaj dzienną i nocną (gdy na dole znajduje się salon, jadalnia i gabinet, a na górze sypialnie gospodarzy), ale często też prywatną i zawodową (gdy na dole znajduje się dom, a na górze pomieszczenia do pracy lub odwrotnie). Poddasze to też doskonały sposób na zapewnienie prywatności dorastającym dzieciom, czy też współlokatorom starszego pokolenia.

3. Możliwość późniejszego wykończenia
Projekty domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem doceniane są za to, że można je wykończyć dwuetapowo, co jest szczególnie ważne, gdy inwestor nie dysponuje dużymi zasobami pieniężnymi. W takim przypadku aranżację poddasza - jego wykończeń czy wystroju wnętrz, można odłożyć w czasie nawet na kilka lat.

Patrząc na te i inne korzyści wynikające z posiadania budynku z użytkowym poddaszem warto zainwestować w taki właśnie projekt domu. Jest to o tyle łatwiejsze, że rozwiązanie takie jest bardzo popularne i proponowane jest przez wiele pracowni architektonicznych w Polsce. Poddasze? Tak, poproszę!

Dobre projekty domów można znaleźć na http://z500.pl

Zawsze modne projekty domów

Dom jednorodzinny - marzenie wielu rodzin.